POZOR - dovolená v termínu 13.03. - 19.03.2023. V těchto dnech nebudou probíhat rozvozy a kamenná prodejna bude uzavřena !!!
Neohodnoceno

Dezinfekce Chirox 50 g

Špičkový práškový dezinfekční přípravek s mycími účinky na bázi moderního aktivního kyslíku.

Skladem (>5 ks)
Značka: Chirox
39 Kč
Kategorie: Hubení škůdců a desinfekce
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.05 kg

CHIROX je určený k dezinfekci ploch, předmětů, textilií i k prostorové dezinfekci.

Je vhodný k dezinfekci v chovech zvířat, potravinářství, obecné praxi a zdravotnictví.

NEOBSAHUJE CHLÓR, účinnou látkou je praxí osvědčený AKTIVNÍ KYSLÍK.

Obsahuje mycí složky, které dobře čistí ošetřované povrchy, při použití nijak nezapáchá a nevadí zvířatům.

Bezoplachová aplikace - po použití se nemusí oplachovat, neodbarvuje povrchy ani textilie (vhodný k praní také barevných textilií), je nehořlavý, nedráždí dýchací cesty. Můžete jej požívat ve špatně větratelných místech, je šetrný ke zdraví a k životnímu prostředí.

Můžete jej bez obav používat i v přítomnosti lidí a zvířat.

Výborně pohlcuje zvířecí pachy, odstraňuje zápach. Můžete jej používat i k dezinfekci prostoru fogováním.

Je účinný a spolehlivý (testován dle Evropských norem pro dezinfekci), má naprosto univerzální oblast použití.

Ředění: pro běžné použití rozpustíme sáček v 5 litrech vody pro desinfekci předmětů a ploch v potravinářství jeden sáček do 2,5 litru vody pro speciální desinfekci s vysokým rizikem infekce jeden sáček do 1,6 litru vody.

Mechanismus účinku CHIROXU: účinnou látkou Chiroxu je MONOPERSÍRAN DRASELNÝ. Po rozpuštění ve vodě se monopersíran draselný rozkládá za vzniku tzv. AKTIVNÍHO KYSLÍKU. Atomární aktivní kyslík má velmi silný oxidační potenciál a tím je zajištěn jeho značný biocidní účinek. Při jeho kontaktu s mikroorganismem dochází k oxidaci buněčné membrány mikrobu, dojde k silnému narušení struktury buňky a následuje její rychlé odumření. Tento proces probíhá do té doby, než je veškerý aktivní kyslík v roztoku spotřebován.

Testy a laboratorní expertízy: výsledek dezinfekce není vidět pouhým okem a proto nelze snadno rozeznat, zda byla dezinfekce skutečně účinná. Přítomnost mikroorganismů na plochách a předmětech je možné prokázat pouze laboratorně. Účinnost CHIROXU byla testována podle přísných evropských norem v akreditované mikrobiologické laboratoři. Dále byl CHIROX prověřen nezávislými laboratorními a terénními testy provedenými ÚSKVBL Brno a Veterinární laboratoří VEDIA s.r.o. Účinnost praní textilií a hodnocení jakosti praní na textilie byly odborně posouzeny v akreditované laboratoři TZÚ Brno. Odborný posudek prokazující nedráždivé a neleptavé účinky přípravku na kůži vystavil SZÚ Praha.

Testované mikroorganismy - Bakterie Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Proteus vulgaris, Sceracia marcencens, Brachyspira hyodisenteriae - Viry Bakteriofág E.coli фX 174, Poliovirus, Adenovirus, Lactococcus Lactis, Bovine enterovirus -Mykobakterie Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium avium, Mycobacterium kansasii, Mycobacterium terrae Fungi Cancida albicans, Aspergillus niger -Bakteriální spóry Clostridium perfingens, Bacillus subtillis

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: