Zákaznická podpora:800 181 181info@lihne.cz

Líheň Brinsea MAXI 24 EX

Novinka
185 hodnocení
Značka: Brinsea
ZDARMAZDARMA
u8 g vSA
6 700 Kč
Skladem (>5 ks)

Nová hvězda mezi malými líhněmi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zcela nová líheň Brinsea - plně automatická, velmi přesná a velmi variabilní. Osvědčený tvar líhně, který zaručuje naprosto přesnou teplotu v celém prostoru líhně. Líhně tohoto typu jsou velmi oblíbené i u chovatelů dravců a exotů, kde je vyžadována extrémní přesnost. Tato přesnost je zde navíc dosažena bez použití silného ventilátoru, který by nadměrně vysušoval vejce. Také otáčení vajec je zde řešeno osvědčeným způsobem - otáčením podložky dochází k "překulování" ležících vajec - tedy v poloze, která je pro líhnutí nejpřirozenější. Nastavit lze také úhel otočení vajec, aby nedocházelo ke zbytečnému přetáčení malých vajec nebo naopak nedotáčení velkých vajec.

Součástí balení jsou všechny podložky na vejce - tedy jak slepičí, tak i křepelčí, kachní i husí. Není tedy potřeba již dokupovat vůbec nic.

Plně automatická líheň s digitálním ovládáním teploty, vlhkosti, otáčením vajec a ochlazováním.

Kapacita: maximální kapacita 24 slepičích vajec nebo 40 křepelčích nebo 12 kachních nebo 8 husích vajec.

POZOR - podložka na vejce se skládá ze 4 čtvrtin, které jsou vzájemně zaměnitelné - je tedy možné líhnout bez problémů současně např. 12 slepičích vajec a k tomu 20 křepelčích vajec !!!

Kontrola teploty: digitální displej zobrazuje aktuální teplotu - uživatelsky lze nastavit po 0,1 stupně.

Zvukový alarm při překročení (nedosažení) nastavené hodnoty teploty.

Kontrola vlhkosti: digitální displej zobrazuje aktuální vlhkost v líhni - uživatelsky lze nastavit po 1%. Vestavěné čerpadlo automaticky udržuje vlhkost na nastavené hodnotě.

Automatické otáčení vajec: Ano - pohyblivé dno líhně otáčí vejci v intervalu, který si nastavíte a o úhel, který si nastavíte. Otáčení vajec lze vypnout.

Ventilátor pro nucený oběh vzduchu.

Teplota ve stupních Celsia nebo Fahrenheitech.

Napájení 12V (adaptér na 220V je součástí balení).

Jednoduchá demontáž pro snadné čištění.

Spotřeba energie průměrně 24 W.

Rozměry cca 354x354x165 mm. Váha 1950 g.

ZÁRUKA BRINSEA - 3 roky !!!

Doplňkové parametry

Kategorie: Líhně a odchovny Brinsea
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 2 kg
Nevyplňujte toto pole:
T Avatar autora Alarm při otáčení 25.4.2024 10:07
Líheň působí obecně výborně, jenom mám dotaz, jestli jde vypnout pípavý zvuk alarmu, který doprovází každé otáčení vajec?
Odpovědět
R Avatar autora Líheň 10.2.2024 10:17
Dobrý den objednal jsem si před rokem u vás líheň a lihnul jsem čtyřikrát a v pohodě pak jsem líheň dal do krabice na zimu teď jsem ji zapnul a nefunguje mi od ní trafo. Setkali jste se s tím už někdy?
Odpovědět
T Avatar autora Prostor pro klubající se kuřátka 22.5.2023 14:03
Dobrý den, zkoušeli jste líhnout skutečně 24 slepičích vajec? Přijde mi, že v líhni pro ně bude při čekání na doklubání posledních málo místa (pokud by se kuřátka vyndavala až najednou). Jaké máte zkušenosti s prostorem anebo s případným odebíráním vylíhnutých kuřátek a skořápek a dopadem odebírání na vlhkost a tím na klubání zbývajících kuřat (např. pokud možno jen pootevřít a max. po X hodinách, jak dlouho trvá, než se vlhkost znovu vrátí apod.)?
Odpovědět
H Avatar autora 1.8.2023 11:27
Dobrý den, líheň je skvělá, vylíhne vše, co je oplozeno. Jen je v ní opravdu velmi málo místa pro 24 kuřátek. Při prvním líhnutí mi tam kuřátka neuschla ani po 24 hodinách, takže od té doby je odebírám a přendavám po cca 4 ks do staré líhně, kterou používám jako "sušičku" pro čertvě vylíhlá kuřátka.. Je to rychlý proces a během chvilky má líheň opět své parametry. Mohu doporučit. Vše běží samo. Otevřu jen jednou při prosvícení na kontrolu vajec, pak 19 den přenastavím parametry, a pak už jen vyndavám kuřátka :-) Je to radost :-)
P Avatar autora 30.5.2023 21:19
Dobrý den, v líhni se líhne 24 vajec celkem běžně, dokonce mám zákazníka, který dává vejce "na patro" a vejce otáčí ručně (ale to už nedoporučujeme). Mláďata se samozřejmě průběžně odebírají, na vlhkost to nemá vliv - celkový prostor je zavlhčený dostatečně rychle zpět. Petr Veselý Lihne.cz
H Avatar autora Líheň Brinsea MAXI 24 EX 7.3.2022 20:52
Dobrý den, dodávate tuto líheň s českou zástrčkou? Je vyrobena v UK a na obrázku je anglická zástrčka. K této líhni je v Anglii nabízena sada 6 kusů vlnitých násadových podložek (Číslo dílu: 14.902). Jste schopni je doat s líhní? V nabídce je nemáte.
Odpovědět
P Avatar autora CZ zásuvka 30.1.2023 08:36
Ano, líheň má samozřejmě českou zásuvku. Set 6 podložek lze objednat, ale vychází celkem draho - v UK 10,33 GBP, u nás 260,- Kč. Přitom lze snadno nastříhat polovinu kartonu z libovolné krabice a bude sloužit naprosto stejně :-)
×

Splátková kalkulačka ESSOX