Neohodnoceno

Líheň RCom Insect 90

Líheň na včelí matky a hmyz.

4-5 týdnů
Značka: RCom
6 700 Kč
Kategorie: Líhně / Odchovny / Komponenty
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 6 kg
Líheň RCom Insect 90
ZDARMAZDARMA

RCom vyslyšel potřeby chovatelů včel a na základě svých dlouholetých zkušeností vyvinul líheň speciálně určenou právě pro líhnutí včelích matek a dalšího hmyzu.

Podobně jako u všech líhní RCom, i zde naleznete plně digitální ovládání teploty a vlhkosti. Umělá inteligence udržuje teplotu a vlhkost v líhni konstantní a bez výkyvů, nezávisle na měnících se podmínkách v okolí.

Model 90 má navíc funkci D.T.G. (Daily Gap Temperature). Tato funkce slouží k ještě přesnějšímu napodobení přirozeného procesu líhnutí. Pokud ji zapnete, líheň jednou denně zvýší teplotu v líhni o cca 1,5°C na cca 3 hodiny. Simuluje tak vlastně přirozené zvýšení teploty při poledním slunci, kdy i v přírodě teplota v úle stoupá. Funkce lze samozřejmě i vypnout.

Pro udržování vlhkosti je použit vnitřní systém odpařování. Do integrované nádržky stačí nalít vodu a líheň automaticky spíná ohřev této vody, čímž udržuje vlhkost na konstantní hodnotě. Líheň automaticky detekuje nedostatek vody a alarmem upozorní na potřebu ji dolít.

Konstantní teplota je udržována díky patentovanému tvaru líhně a dvou ventilátorů. 

Díky průhlednému víku lze snadno sledovat proces líhnutí i bez otvírání líhně. Ventilační pro optimální výměnu vzduchu uvnitř líhně. 

Funkce alarmu při překročení nebo poklesu teploty mimo nastavenou hodnotu v důsledku náhlé změny vnější teploty.

Líheň pojme až 70 matečníků/klícek - ty však NEJSOU součástí líhně !!! 

 

Kapacita: max. 70 matečníků/klícek (nejsou součástí balení).

Kontrola teploty: digitální displej zobrazuje aktuální teplotu - uživatelsky lze nastavit po 0,1 stupně (nastavitelný rozsah 20 - 42 °C). 

Kontrola vlhkosti: digitální displej zobrazuje aktuální vlhkost v líhni - uživatelsky lze nastavit po 1% (nastavitelný rozsah 30 - 70 %RH).

Ventilační otvor.

Jednoduchá demontáž pro snadné čištění.

Spotřeba energie průměrně 48 W (max. 60 W).

Rozměry cca 50 x 41 x 16 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: