Zákaznická podpora:800 181 181info@lihne.cz

MINERAL SÍRAN AMONNÝ 2,5kg

Neohodnoceno
Značka: Forestina
90 Kč
Skladem (>5 ks)

Síran Amonný 2,5 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Síran amonný je krystalický prášek, bílé, nažloutlé nebo našedlé barvy; snadno se rozpouští ve vodě.

Dusík je pozvolněji působící, tj. ve čpavkové formě.

Používá se především před výsadbou nebo výsevem, je vhodný též k plodinám náročným na siru.

Schopnost Síranu amonného přijímat vodu ze vzduchu je však velmi malá. obsahuje průměrně 20,3 procenta dusíku ve čpavkové formě a zhruba 24 °/o síry (vyjádřeno jako S); jde o fyziologicky nejkyselejší hnojivo.

Vzhledem k vazbě amoniakálního dusíku v půdě se síran amonný používá zejména k základnímu hnojení před vegetací plodin. Jeho fyziologická kyselost se projevuje jen na půdách s nízkým pH a proto je síran amonný pro kyselé půdy méně vhodným hnojivém, než ledky.

Na mírně kyselých půdách se osvědčuje zejména k těm plodinám, které slabě kyselou reakci dobře snášejí, jako např. jahody, keřové drobné ovoce a brambory.

Na alkalických půdách je nejvhodnějším dusíkatým hnojivém, ve kterém musíme ocenit i prospěšnost síry pro cibuli, česnek, křen aj.

Fyziologická kyselost tohoto hnojivá přispívá také částečně k lepšímu uvolňování fosforu a některých minerálních sloučenin v půdě.

Síran amonný lze míchat se superfosfátem a draselnou solí, resp. síranem draselným. Zpravidla však síran amonný nepoužíváme k úhradě celé dávky dusíku; převážně jím hnojíme před začátkem vegetace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dům a zahrada
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX