Novinky

Plán dovolených na zbytek roku 2021

Vážení chovatelé, blíží se nám konec roku a také několik svátků. Aby pro vás bylo jednodušší si vytvořit dostatečné zásoby krmiv, uvádíme zde termíny dovolené, kdy nebudou probíhat rozvozy a prodejna bude otevřena jen po předchozí domluvě:

 

Dovolená:

28.10. a 29.10.

15.11., 16.11. a 17.11.

20.12. - 31.12.

 

Děkujeme za pochopení.

Opět úprava cen krmiv Energys

Vážení chovatelé,

celé letní období jsme doufali, že nová sklizeň obilovin umožní korigovat ztráty, které jsme zaznamenali v důsledku prudkého růstu cen krmných surovin za poslední rok. Očekávali jsme, že budeme moci ceny našich výrobků ponechat na stávající úrovni, případně zlevnit.

Bohužel cenový vývoj v oblasti obilovin se ubírá zcela opačným směrem, ceny pšenice a ječmene jen v průběhu žní vystoupaly o téměř 1000Kč (40 €)/t a růst přes chvilkové korekce dále pokračuje. Ceny těchto dvou obilovin ovlivňují i ceny dalších produktů, zejména vedlejších produktů mlynářského průmyslu. Jen pro příklad současná cena pšeničných otrub 4000 Kč/155 € za tunu se přibližuje loňským cenám pšenice. Rovněž ceny kukuřice na trhu enormně stoupají.

Zatímco bílkovinné komponenty v posledním období víceméně stagnují, řepka jako jediná dokonce zaznamenala mírný pokles oproti stavu před rokem, cena obilovin se zvýšila o 22-64 %. Rovněž krmné tuky zaznamenaly enormní růst až o 65 %. Dále se zvyšují také ceny palet, obalů a dopravy.

Z těchto důvodů d 6.9.2021 výrobce krmiv Energys - DeHeus a.s. upravil ceny krmných směsí tak, aby aspoň částečně reflektovaly poslední vývoj cen surovin. Tak jako v minulosti jsme nehledali kompromisy v kvalitě našich krmiv, živinové parametry jsme ponechali na obvyklé úrovni.

2 položek celkem